Wpisy

 • piątek, 29 czerwca 2012
  • Recenzja Sennheiser HD 380 Pro

   Sennheiser tworząc model HD 380 Pro myślał przede wszystkim co można ulepszyć i przebić w modelu HD 280 Pro. Model wyższy jest to jakby rodzeństwo, ale takie mądrzejsze i z lepszymi genami.

    

   Wiele osób pisało w recenzjach i mini-komentarzach jak są zadowoleni ze swoich 280-tek. Ja osobiście używałem ich w pracy od 2005 roku, w sumie to w różnych pracach, aby dobrze wyciszyć hałas panujący w biurze i skupić się na swojej robocie. Sennheiser HD 280 są słuchawkami zamkniętymi, więc wykonywały swoję zadanie bardzo dobrze. W kilku moich pracach przez ostanie lata współpracownicy byli tak podnieceni modelem HD280, mogąc je osobiście przetestować, że wielu z nich kupiło później sobie ten model do własnego użytku. Były one bardzo wygodnymi słuchawkami, szczególnie przy słuchaniu muzyki przez dłuższe okresy czasu i blokowaniu hałasu z zewnątrz.

    

   Ostatnio Sennheiser wypuścił nowy model high-end – Sennheiser HD 380 Pro. Nie byłem za bardzo zmotywowany, aby je przetestować i sprawdzić, bo i po co? Miałem swoje 280-tki, które spisywały się dobrze i nie widziałem potrzeby zmiany na lepsze, bo nie potrafiłem sobie wyobrazić, ze coś może być rzeczywiście zdecydowanie lepsze. Ostatnio jednak dostałem na gwiazdkę prezent od żony (dzięki Karolina!) i ciesze się, że umysł mi się otworzył na nowe opcje.

    

   Słuchawki HD 280 i HD380 trudno jednoznacznie porównywać objektywnie, bo każdy słucha innej muzyki, ma inne wymagania i przyzwyczajenia, szczególnie odnośnie wygody noszenia, ale mogę spokojnie powiedzieć, że model Sennheiser HD 380 Pro jest zdecydowanie lepszy.

    

   Dźwięk jest o wiele lepszy – nowy kątowy głośnik w HD380 powoduje, że słyszalny dźwięk jest bardziej przestrzenny i przyjemny dla ucha. Zdecydowanie muzyka nawet kiepskiej jakości lepiej brzmi na 380-tkach.

    

   Dodatkowo wyzsze model jest troche lżejszy i przyciska się z mniejszą siłą do twojej głowy, powodując że HD 380 są jeszcze bardziej wygodne do noszenia na dłuższy okres czasu niż HD280.

    

   Jeśli chodzi o blokowanie hałasu z zewnątrz to obydwa modele prezentują podobny poziom.

    

   Obydwa modele mają dobre przetworniki, przez co na moim iPhonie jak osiągnę poziom głośności powyżej 75% to robi się bardzo nieprzyjemnie.

    

   Zamiast spiralnego i ciężkiego kabla w obydwóch modelach bardziej bym wolał bardziej cienki i prosty kabel, ale mogło by to źle wpłynąć na jakość dźwięku i poza tym raczej bym stracił gwarancję na sprzęt przy takim re-kablowaniu.

    

   Poza tym nie mam na co narzekać – jeśli szukasz dobrej pary słuchawek do używania w jednym miejscu, a nie w czasie ruchu, to obydwa modele są godne polecenia. HD 280 są bardzo dobre, ale HD 380 Pro są jeszcze lepsze. Żaden z tych modeli nie jest bardzo drogi, a dają naprawdę wysoką audiofilską jakość za przystępną cenę.

    

   Używam teraz swoich słuchawk Sennheiser HD 380 Pro w czasie pracy i patrząc na jakośc wykonania spokojnie mogę powiedzieć że przetrwają one moje cztery następne komputery czy laptopy. Dobre słuchawki kupuje się na lata. Kiepskie na miesiące.

    

   Dodam jeszcze, ze słuchawki były kupione przez moją żonę w SennheiserShop.pl i napisała ona z mojej prośby do nich pare dni po nowym roku czy mogą sprzedać jej przejściówkę do iPhona i co się stało? Następnego dnia dostała odpowiedź, że przejściówka już do niej została wysłana listem poleconym – za darmo! Stracili na wysyłce i na taniej przejściówce, ale wiem, ze przy następnym zakupie słuchawek Sennheiser do nich na pewno wrócę, bo nie mają mnie w czterech literach jak inni sprzedawcy, którzy tylko powtarzają ciągle – kup i daj mi święty spokój stary.

    

   Sennheiser HD 380 Pro Recenzja

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   piątek, 29 czerwca 2012 09:42
 • środa, 25 kwietnia 2012
  • Słuchawki Sennheiser OMX 50 VC Street do biegania

   Firma Sennheiser należy do najbardziej zasłużonych i innowacyjnych w historii słuchawkowej techniki audio. Już od blisko sześćdziesięciu lat dostarcza konsumentom wysokiej jakości urządzenia reprodukujące sygnał dźwiękowy.

   Sennheiser OMX 50 VC Street to miniaturowe słuchawki douszne, przeznaczone do przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Klips zapewnia bardzo dobre przyleganie słuchawek do ucha i wygodę użytkowania, nawet podczas uprawiania sportu wyczynowego. Małe, lekkie, wygodne z dobrymi parametrami technicznymi. Dynamiczny przetwornik o optymalnej średnicy, daje nam możliwość obcowania z detalicznym, żywym i niczym nie skrępowanym dźwiękiem. Doskonałym dodatkiem jest regulator głośności umieszczony na przewodzie. 

   Słuchawki Sennheiser OMX 50 VC Street do biegania

   Dane techniczne:

   - Typ: Dynamiczne / douszne
   - Pasmo przenoszenia: 18 Hz – 21 kHz
   - Czułość: 114 dB(A)
   - Impedancja: 64 Ohm
   - Długość przewodu: 1.2 m
   - Wtyk: Jack 3.5 mm
   - Waga: 11 g
   - Prowadzenie przewodu: obustronne


   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/omx_50vc_street/1.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 19:02
  • Słuchawki Sennheiser MX 350 - różowe

   Firma Sennheiser należy raczej do najbardziej zasłużonych i innowacyjnych w historii słuchawkowej techniki muzycznej. Już od blisko sześćdziesięciu lat dostarcza konsumentom wysokiej jakości urządzenia reprodukujące sygnał dźwiękowy.

   Model 350 Pink z serii MX to miniaturowe dynamiczne słuchawki douszne, przeznaczone do przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Dobrze dopasowują się do ucha, co pozwala na używanie ich podczas uprawiania sportów wyczynowych. Membrana o optymalnej średnicy, daje nam możliwość obcowania z detalicznym, żywym i niczym nie skrępowanym dźwiękiem.

   Jak przystało na firmę z tradycjami, rozwiązania techniczne i stylistyczne ustawiają wysoką poprzeczkę, którą innym producentom trudno będzie pokonać. 

   Słuchawki Sennheiser MX 350 - różowe

   Dane techniczne:
   - Typ: Dynamiczne / Douszne
   - Pasmo przenoszenia: 18 Hz – 21 kHz
   - Dynamika: 113 dB(A)
   - Impedancja: 16 Ohm
   - Długość przewodu: 1 m
   - Przewód: Miedź OFC
   - Wtyk: Jack 3.5 mm
   - Prowadzenie przewodu: obustronne
   - Waga: 6 g
   

   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/mx350pink/1.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 19:00
  • Słuchawki Sennheiser MX 300

   Producent Sennheiser należy do najbardziej zasłużonych i innowacyjnych w historii słuchawkowej techniki audio. Już od blisko sześćdziesięciu lat dostarcza konsumentom wysokiej jakości urządzenia reprodukujące sygnał dźwiękowy.

   MX 300 to miniaturowe dynamiczne słuchawki douszne, przeznaczone do przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Bardzo dobrze dopasowują się do ucha i są wyjątkowo miłe w dotyku. Pałąk zapewnia bardzo dobre przyleganie słuchawek do ucha i wygodę użytkowania, nawet podczas wielogodzinnych odsłuchów.

   Słuchawki MX 300 to produkt przygotowany specjalnie dla słuchaczy lubiących dynamiczny i czysty dźwięk płynący z przenośnego odtwarzacza muzyki. Krystaliczne soprany i miękki bas, równowaga tonalna i szczegółowość - w połączeniu z wysoką mocą i szerokim pasmem przenoszenia, otrzymujemy produkt, który wytycza nowe standardy brzmienia w tej klasie cenowej. 

   Słuchawki douszne Sennheiser MX 300

   Dane techniczne:

   - Typ: Dynamiczne / Douszne
   - Pasmo przenoszenia: 18 Hz – 22 kHz
   - Czułość: 122 dB(A)
   - Impedancja: 32 Ohm
   - Długość przewodu: 1 m
   - Przewód: Miedź OFC
   - Wtyk: Jack 3.5 mm
   - Prowadzenie przewodu: dwustronne

   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/mx300/1.jpg
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 18:58
  • Słuchawki Sennheiser LX 90 Style

   Firma Sennheiser z siedzibą w Niemczech należy do najbardziej zasłużonych i innowacyjnych w historii słuchawkowej techniki audio. Już od blisko sześćdziesięciu lat dostarcza konsumentom wysokiej jakości urządzenia do przyjemnego słuchania muzyki.

   Sennheiser LX 90 Style to miniaturowe słuchawki douszne, przeznaczone do przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Małe, lekkie, wygodne z dobrymi parametrami technicznymi. Dynamiczny przetwornik o optymalnej średnicy, daje nam możliwość obcowania z detalicznym, żywym i niczym nie skrępowanym dźwiękiem.

   Klasyczny pałąk został zastąpiony cienką plastikową rurką z metalowym rdzeniem. Rozwiązanie to zostało opatentowane, zapewnia bardzo dobre przyleganie słuchawek do ucha i wygodę użytkowania, nawet podczas uprawiania sportu wyczynowego. W zestawie znajduje się komplet wymiennych nakładek oraz etui ochronne. 

   Słuchawki Sennheiser LX 90 Style

   Dane techniczne:

   - Typ: Dynamiczne / douszne
   - Pasmo przenoszenia: 19 Hz – 22 kHz
   - Czułość: 116 dB(A)
   - Impedancja: 64 Ohm
   - Długość przewodu: 1.2 m
   - Wtyk: Jack 3.5 mm
   - Waga: 15 g
   - Prowadzenie przewodu: jednostronne


   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/lx_90_style/1.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 18:57
  • Słuchawki Sennheiser LX 70 Sport do biegania

   Firma Sennheiser Germany należy zdecydowanie do najbardziej zasłużonych i innowacyjnych w historii słuchawkowej techniki audio. Już od prawie sześćdziesięciu lat dostarcza mi, tobie i innym klientom wysokiej jakości urządzenia reprodukujące sygnał dźwiękowy.

   Seria Sennheiser Sport posiada przewody oraz elementy douszne w nasyconym, dynamicznym, zielonym kolorze. Sennheiser LX 70 Sport to miniaturowe słuchawki douszne, przeznaczone do przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Małe, lekkie, wygodne z dobrymi parametrami technicznymi. Dynamiczny przetwornik o optymalnej średnicy, daje nam możliwość obcowania z detalicznym, żywym i niczym nie skrępowanym dźwiękiem.

   Klasyczny pałąk został zastąpiony cienką plastikową rurką z metalowym rdzeniem. Rozwiązanie to zostało opatentowane, zapewnia bardzo dobre przyleganie słuchawek do ucha i wygodę użytkowania, nawet podczas uprawiania sportu wyczynowego. W zestawie znajduje się komplet wymiennych nakładek oraz etui ochronne. 

   Słuchawki Sennheiser LX 70 Sport do biegania

   Dane techniczne:

   - Typ: Dynamiczne / douszne
   - Pasmo przenoszenia: 18 Hz – 20 kHz
   - Czułość: 121 dB(A)
   - Impedancja: 64 Ohm
   - Długość przewodu: 1.2 m
   - Wtyk: Jack 3.5 mm
   - Waga: 16 g
   - Prowadzenie przewodu: jednostronne


   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/lx_70_sport/1.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 18:56
  • Słuchawki Sennheiser HD 485

   Firma Sennheiser należy do najbardziej zasłużonych i innowacyjnych w historii słuchawkowej techniki audio. Już od blisko sześćdziesięciu lat dostarcza konsumentom wysokiej jakości urządzenia reprodukujące sygnał dźwiękowy.

   Model Sennheiser HD 485 to otwarte, wokółuszne, dynamiczne słuchawki stereo charakteryzujące się wyjątkową jakością dźwięku i komfortem noszenia. Zestaw zawiera uchwyt na słuchawki do przymocowania przy stole lub szafce, dzięki czemu słuchawki znajdują się zawsze w zasięgu ręki.

   Sennheiser HD485 to szczegółowo odwzorowany dźwięk stereo, doskonała dynamika, nowoczesna geometria membrany, znakomity komfort użytkowania dla długich odsłuchów, lekkie aluminiowe cewki pozwalają na uzyskanie lepszej dynamiki i wydajności, wygodny odłączany kabel z jednej strony słuchawek i pozłacana przejściówka mini-jack 3.5 mm - jack 6.3 mm. 

   Słuchawki Sennheiser HD 485

   Dane techniczne:

   - Impedancja: 32 Ohm
   - Pasmo przenoszenia: 16 - 24000 Hz
   - Połączenie: jack 3,5 mm/6,3 mm stereo
   - Dynamika SPL: 110 dB
   - Przetworniki: dynamiczne, otwarte
   - Nauszniki: wokółuszne
   - Zniekształcenia harmoniczne: THD <0,2%
   - Kabel: 3 m
   - Waga bez kabla: 220 g
   

   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/hd485/1.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 18:54
  • Słuchawki Sennheiser HD 465

   Słuchawki HD-465 są idealne dla gracza komputerowego lub dla ludzi, dla których ważne jest doskonałe basowe brzmienie. Dzięki temu, że słuchawki HD-465 posiadają kształt dostosowany do ucha oraz od strony wewnętrznej są wykonane z miękkiego materiału – zapewnia to pełen komfort słuchania. Natomiast czarna silna opaska łącząca słuchawki doskonale dostosowuje się do głowy i jest bardzo trwała na wszelkiego rodzaje uszkodzenia mechaniczne.

   Słuchawki Sennheiser HD 465

   Dane techniczne:
   - Przetworniki dynamiczne, otwarte
   - Pasmo przenoszenia 18 - 21 500 Hz
   - Impedancja 32 Ohm
   - THD poniżej 0.2%
   - Max. SPL 110dB
   - Kabel 3 m
   - Wtyki 6,3 mm stereo. Przejściówka 3,5 mm
   - Masa 220 g
   

   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/hd465-new/hd-465.jpg

   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/hd465-new/hd465_j_720.jpg

   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/hd465-new/hd465_woman_720.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 18:53
  • Słuchawki Sennheiser HD 435

   Firma Sennheiser Germany należy do najbardziej zasłużonych i innowacyjnych w historii słuchawkowej techniki audio. Już od blisko sześćdziesięciu lat dostarcza konsumentom wysokiej jakości urządzenia reprodukujące sygnał dźwiękowy.

   Otwarte, dynamiczne słuchawki stereo HD 435 łączą w sobie mocny dźwięk i charakterystyczną stylistykę. Oprócz tego słuchawki cechują się odłączanym jednostronnym kablem wyposażonym w regulacją natężenia głośności. To średniej wielkości słuchawki dynamiczne nauszne - idealne do współpracy z systemami kompaktowymi lub przenośnymi.

   Słuchawki HD 435 posiadają wygodne ochronne etui służące do przechowywania oraz transportu. Nadają się do użytku z domowym systemem Hi-Fi, komputerem PC a nawet z przenośnymi odtwarzaczami audio. 

   Słuchawki Sennheiser HD 435

   Dane techniczne:

   - Impedancja: 32 Ohm
   - Pasmo przenoszenia: 18 - 19500 Hz
   - Połączenie jack: 3.5 mm / 6.3 mm stereo
   - Dynamika SPL: 110 dB
   - Przetworniki dynamiczne, otwarte, nauszne
   - Zniekształcenia harmoniczne THD: <0,3%
   - Kabel: 3 m
   - Waga: 160 g
   

   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/hd_435/1.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 18:52
  • Słuchawki Sennheiser HD 415

   Firma Sennheiser należy bezsprzecznie do najbardziej zasłużonych i innowacyjnych w historii słuchawkowej techniki audio. Już od blisko sześćdziesięciu lat dostarcza konsumentom wysokiej jakości urządzenia reprodukujące sygnał dźwiękowy.

   Model HD 415 to otwarte, dynamiczne słuchawki stereo charakteryzujące się przyciągającym wzrok wzornictwem. Nadają sie do użytku z domowym systemem Hi-Fi, komputerem PC jak również z przenośnymi odtwarzaczami audio. HD 415 oferują znakomity komfort noszenia, zawierają regulator długości przewodu umożliwiający precyzyjne dostosowanie jego długości.
   

   Słuchawki Sennheiser HD 415

   Dane techniczne:

   - Impedancja: 32 Ohm
   - Połączenie: jack 3.5 mm/6.3 mm stereo
   - Pasmo przenoszenia: 18 - 19000 Hz
   - Zniekształcenia harmoniczne THD: <0,5%
   - Dynamika SPL: 110 dB
   - Przetworniki: dynamiczne, otwarte
   - Nauszniki: nauszne
   - Długość kabla: 3 m (spiralny)
   - Waga bez kabla: 160 g
   - Regulator długości kabla (zwijacz)

    

   http://www.madtech.pl/pliki/sennheiser/hd415/1.jpg

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   arturgorwa1981
   Czas publikacji:
   środa, 25 kwietnia 2012 18:51